יום ראשון, 18 בספטמבר 2011

הכלב שלי אוהב עוגיות ללא סוכר

אוהבי חיות יקרים ,
בעקבות הפוסט האחרון "מזונות אנושיים הרעילים לחיות המחמד" קבלתי מבול של שאלות על המזונות השונים ובין היתר לגבי עוגיות ללא סוכר ומסטיקים..מסטיקים שאלתי מזועזעת...כן כן הוא אוהב אז אני נותן לו אבל ללא סוכר כי סוכר יכול לגרום לסכרת והשמנה לכן כתבתי פוסט זה.


מסטיק וחטיפים ללא סוכר יכולים להיות מסוכנים לחיות מחמד.

רוב בעלי חיות המחמד כבר יודעים ששוקולד הוא דבר אסור לכלבים.
אבל מוצר ללא סוכר כמו עוגיות ומסטיק ללא סוכר יכולים להיות רעילים ביותר לכלב. האשם הינו חומר ממתיק הקרוי קסיליטול. בזמן שאתם לא שמעתם עליו מעולם יש סיכוי רב שיש לכם בבית מוצרים רבים המכילים אותו. קסילטול נפוץ במסטיק ללא סוכר ובחטיפים ללא סוכר.
הרעלות מקסיליטול דווחו לאחרונה מכיוון שמוסיפים את הממתיק למזונות רבים וכך כלבים רבים נחשפים אליו ללא ידיעתנו. הממתיק הזה הינו בטוח לחלוטין לבני האדם ולרוב החיות, פרט לכלבים.

למה קסילטול מזיק לכלבים?
הקסילטול גורם לרמות סוכר נמוכות. כשישנה ירידה ברמת הסוכר בדם המוח אינו מקבל מספיק אנרגיה לבצע את תפקידיו, אחרי בליעה של קסילטול כלבים עלולים להקיא ולהיות לא מרוכזים ולא יציבים.  אם רמת הסוכר נמוכה מדי זה עלול לגרום להתקפים ועויתות ,נזק לכבד ואף מוות.

מאיזה כמות של אכילה הכלב בסכנה?
2 חתיכות מסטיק ללא סוכר יכולים לגרום לנזק קטלני לכלב של 10 קג .
כוס של פודינג ללא סוכר המכיל קסליטול יכול להיות קטלני לכלב במשקל 40 ק"ג.
ישנם מסטיקים וממתקים "ללא סוכר" שאינם מכילים קסליטול בזמן שישנם המכילים כמות גדולה מאד והדבר משתנה מסוג לסוג ומטעם לטעם לכן חובה לקרא את התווית.
במקרה שהכלב שלך אכל מוצר המכיל קסליטול קח אותו מיידית לוטרינר. בדרך כלל תוך 30 דקות עד שעה יופיעו התופעות שנגרמות בשל ירידת רמת הסוכר. וטרינר יוכל לטפל ברמות הסוכר עד לאיזון.

לסיכום,
אם אתה חובב מוצרים ללא סוכר קרא את התוויות וראה אם המוצרים מכילים קסילטול. ומיותר לציין שעליך לעשות ככל האפשר למנוע מכלבך מלהגיע למוצרים אלו ....זכרו, בכל מקרה הוא לא יודע לעשות בלונים...

מקווה שעזרתי וגיליתם מוצרים שחיית המחמד שלכם צריכה להמנע מהם לטובתה.

אשמח שתגיבו כאן בבלוג למטה ותספרו לי האם הכלב שלכם אוהב עוגיות ללא סוכר ומסטיקים או דברים אנושיים אחרים.

להשתמע במסרים הבאים
ליאורה מחיש חי
שלכם ולמענכם
לגידול חיית מחמד בריאה ומאושרת


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה