יום שישי, 19 באוגוסט 2011

איך מקלים על חיית המחמד את החזרה לבית הספר?

דיכאון החזרה לבית הספר לא מדלג על חיית המחמד! הילדים חוזרים לבית הספר עוד כשבוע, שעות הנוכחות שלנו בבית מתמעטות יחסית לחופשת הקיץ. שינויים אלו יכולים להלחיץ את חיית המחמד שלנו ובעיקר את הכלבים. הלחץ הזה יכול לגרום לבעיות התנהגותיות. ישנם מספר דברים שניתן להקלה על דיכאון החזרה לבית הספר.
צרו שיגרה
חיות מחמד הם יצורים של הרגלים! חלק מהסיבה שהם נלחצים מחזרת הילדים לבית הספר, היא שנוצרים שינויים בשגרה שלהם. ניתן להקל על החרדה שלהם בזמן זה על ידי יצירת שיגרה חדשה על ידי קביעת זמן משחק לאחר בית הספר וקביעת זמני האכלה קבועים, זמני טיולים קבועים עם הכלבים וזמן טיפוח סירוק וטיפול אישי איתנו.

מנעו חרדת נטישה
חרדת נטישה הינה תופעה שגורמת לכלבים וחתולים לחוש חרדה מוגברת כאשר הם נשארים לבד בבית. לאחר קייץ, בו כל בני המשפחה שהו שעות רבות עם חיית המחמד, החזרה לביהס והבית המתרוקן, יכולים לגרום לחרדת נטישה.
אחד הסימנים לכך שהכלב או החתול שלך סובלים מחרדת נטישה הוא התנהגות הרסנית. כלבים שסובלים מחרדת נטישה מנסים להרגיע את עצמם על ידי לעיסת חפצים, חפירה בחצר ונביחות. ואילו החתולים מרגיעים עצמם על ידי השחזת ציפורניים מוגברת .

אפשר לסייע לכלב להתמודד עם החרדה שלו על ידי יצירת הרגל שהוא נשאר לבד עוד לפני סיום החופשה בהדרגתיות.

מנעו שעמום
שעמום הוא סיבה לבעיות התנהגות כאשר הילדים חוזרים לבית הספר לך ולבני משפחתך כבר אין זמן רב לבלות עם חיית המחמד וכולם מסתגלים למערכת השעות החדשה והדבר יכול להוביל לשעמום אשר הופך לבעיות התנהגות כמו נביחות מוגברות והתנהגות הרסנית בקרב הכלבים והשחזת ציפרוניים מוגברת בקרב החתולים.
לפני תחילת שנת הלימודים והחזרה לבית הספר ניתן למנוע את השעמום על ידי משחק מרובה עם הכלבים בחוץ ורכישת צעצועים מעניינים ומגרים למשחק לכלב ולחתול.

לסיום,
 
יש לדאוג לספק לחיית המחמד משחקים מעניינים שיעסיקו אותה בשעות השעמום הארוכות. סטטיסטית, הנזקים הגדולים לבית נגרמים בשעה הראשונה של ההיעדרות שלנו מהבית ואת זה נרצה למנוע.

 וכעת לכבוד החזרה לביהס כל המשחקים לכלבים וחתולים בהנחות
נצלו את המבצעים לחצו על התמונה ותועברו מיד למחלקה המתאימה לרכישה 
                    

                        
לחתולים
לכלבים

בהצלחה חברים וכתבו לי
איך אתם מכינים את חיית המחמד שלכם לחזרה לביה"ס?להשתמע 
ליאורה מחיש חי

תגובה 1: